Ana içeriğe atla

En etkili vücut geliştirme programı

Şimdi sizlere en iyi vücut geliştirme programlarının linklerini veriyorum. Bunları özenle inceledik ve çok etkili olduklarını gördük.

Eğer siz de kas yapmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız yani yeni başlayanlar için vücut geliştirme programı rehberinden yararlanabilirsiniz. Başlangıç seviyesi vücut geliştirme programı yaklaşık 2 ay süreyle düzenli olarak uygulandığında istediğiniz vücudunuza kavuşmak için çok önemli bir ilerleme sağlayacaksınız. Vücut geliştirmeye yeni başlayanlar için vücut geliştirme programı hazırlamak uzmanlık gerektirir. Biz de kalitelibeslenme.com olarak bunun farkındayız ve hayal ettiğiniz vücuda kavuşmanızı istiyoruz. Bu makaledeki programa başlamadan önce vücut geliştirme adaptasyon programı uygulayabilir ve sakatlık riskinizi azaltabilirsiniz. İşte en iyi vücut geliştirme programı ayrıntıları.
Bunun için size çok kapsamlı olarak düşünülmüş ve en etkili hareketlerden oluşan bir vücut geliştirme programı rehberi hazırladık. Bu program ilk defa vücut geliştirme ya da fitness yapacaklar için ideal bir programdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta vücut geliştirmek ve iri kaslara sahip olmak mı istiyorsunuz yoksa çekici plaj kaslarına mı sahip olmak istiyorsunuz buna karar vermenizdir. Eğer amacınız hem kilo almak hem de vücut geliştirip irileşmek ise bu hareketlerle birlikte bir vücut geliştirme beslenme programı uygulamalısınız. Ancak amacınız hem kilo vermek hem de çekici plaj kasları yapmak ise aşağıdaki program ile fitness beslenme programı uygulamalısınız. Bu nedenle bir kafa karışıklığı olmaması açısından şunu belirtmekte fayda var. Uyguladığınız beslenme programına göre aşağıda verilen programın etkileri farklı olacaktır. Programa geçmeden önce vücut geliştirme hakkında kısa bir açıklama yapmak yerinde olacaktır.

Vücut geliştirme nedir? 

Birçok gencin kas yapayım derken pes ettiği vücut geliştirme sadece fit bir görünüm sağlamakla kalmaz aynı zamanda sağlam bir zihin yapısı da oluşturmanıza yardımcı olur. Bu aslında çok önemli bir faydadır. Neden mi? Sadece vücut geliştirme değil, tüm spor türleri sağlam bir vücut yanında size sağlam bir ruhsal durumu da beraberinde getirir. Bu da demek oluyor ki stresle daha kolay mücadele edersiniz, kötü huylardan uzaklaşmış olursunuz. Sigara içenler mecburen sigarayı bırakabilir, alkol gibi zararlı alışkanlıkları olan bu zararlı alışkanlıktan da kurtulabilir, çünkü kas yapmak ve iyi bir görünüm size her açıdan motivasyon sağlar. Hayata bakış açınız bile değişebilir, sporu yaşam biçimi olarak görürsünüz, spor salonuna gitmediğinizde kendinizi üzgün ve kaygılı hissediyorsanız o halde siz bu işe gerçekten gönül verdiniz demektir. Şimdi herkes için uygun olmasa da yeni başlayanlara özel örnek bir body programını görelim. Bu program ortalama 80 kg kütleli, 185 cm boylu bir erkek için hazırlanmıştır. Yeni başlayanların üç gün çalışması yeterli olacaktır. Bu program 3 ay süreyle uygulanabilir. 1.gün için göğüs kası geliştirme, 2 gün için kol kası geliştirme ve 3. gün için genel amaç bacak kası geliştirmedir. Bu program hem kilo vererek kas yapmak isteyenler hem de kilo alarak vücut geliştirme isteyenler için ideal bir kas geliştirme programıdır. Arasındaki fark ise kas geliştirmede en önemli etken ise tabii ki beslenme düzeninizdir. Eğer bu hareketleri zayıflama diyeti ile birlikte uygularsanız kas yaparak kilo verirsiniz. Ancak kilo alma diyeti ile birlikte uygularsanız bu kez de kas yaparak kilo alırsınız. Arkadaşlar yeni başlayanların kendini çok yormalarına gerek yok. Öncelikle vücut bu duruma uyum sağlamalıdır. Örneğin kol çalışırken aynı gün içinde  beş ya da altı egzersiz yapayım derseniz yanlış yoldasınız demektir. Yani kol için en fazla 2 hareket yapılırsa daha etkili olur. Çok çalışmak her zaman iyi değildir. İyi beslenemezseniz kol kaslarınız gelişmek şurada dursun, erir ve ne olduğunu anlayamazsınız. Yeni başlayanlar için 3 hareketten fazlası faydalı değildir. Yalnız bu program hakkında dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Bu program örnek bir programdır. Genel anlamda 3 bölgeye ayrılmıştır. Yeni başlayanlar adaptasyon aşamasını geçtikten sonra spor hocası gözetmenliğinde bu program uygulanabilir. Ancak bu programa yukarıda verilen linklerdeki örneğin bacak kası, göğüs kası, karın kası ya da omuz kası ile ilgili makalelerdeki hareketleri eğer spor hocanız da uygun görürse ekleyebilirsiniz. Size bir de alt ve üst vücudu ayrı çalışmanızı sağlayacak bir vücut geliştirme programından bahsetmek isterdik ancak siz kendiniz de bakabilirsiniz.

Kaynak:  http://www.kalitelibeslenme.com/yeni-baslayanlar-icin-vucut-gelistirme-programi/  
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kilo alma yöntemleri | En etkili 10 öneri

Çok mu zayıfsınız, kilo mu almak istiyorsunuz, ancak bir türlü kilo alamıyor musunuz? Dert etmenize inanın gerek yok. En etkili kilo alma yöntemleri ile siz de kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde istediğiniz kiloya ve vücuda kavuşabilirsiniz. İşte en etkili kilo alma yolları:
Kaliteli beslenme kurallarına uyarak kilo alabilirsiniz.Sizin için özel olarak ve sizin yapınıza, vücut tipinize ve özel durumlarınıza göre hazırlanmış etkili bir vücut geliştirme programı ile kas yaparak daha sağlıklı kilo alabilirsiniz. Kilo almak istiyorsanız öncelikle herhangi bir sağlık sorununuz olup olmadığının tespit edilmesi kilo alma sürecinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Eğer metabolik bir sorun varsa ne kadar yerseniz yiyin kilo almanız mümkün olmayacaktır. Ya da parazit varsa kilo almanız çok zor olabilir ya da emekleriniz, uğraşlarınız boşuna gidecektir. Bu nedenle öncelikle sorunun ne olduğu tespit edilmeli ve bir uzman eşliğinde kilo almaya çalışmalısınız.Bazıları hiç hareket etmez ki enerjisi…

Sağlıklı kilo almak için ne yapmalıyım?

Kilo almak için en etkili kilo almanın yolları nelerdir ve kilo almak için ne yapmalıyım? Çok mu zayıf birisiniz? Kilo almak için ne yapmalıyız? Uzun süredir kilo almak için denemediğiniz yol kalmadı mı?  O zaman doğru adreste olduğunuzu söylemek yanlış olmaz. Peki neden kilo almak istiyorsunuz? Hiç düşündünüz mü? Daha estetik durmak için mi? Kız arkadaşınız olsun diye mi? Daha hoş ve çekici görünmek için mi? Yoksa çok zayıf olduğunuz için arkadaş dediğiniz kimselerin sizinle dalga geçmesi sebebiyle mi? Bunlardan hangi amacı taşıyor olsanız da dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kilo almak değil, sağlıklı kilo almaktır. Belki de kilo almak için en etkili yollardan biri düzenli olarak vücut geliştirme egzersizleri yapmaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise vücut yapınızın buna uygun olması durumudur. Bu kilo almak için ne yapmalıyım yazısını okumadan önce okumanızda yarar olduğunu düşündüğümüz kilo aldıran besinler başlıklı  makaleyi okuyabilirsiniz.

Kilo almanın yolları Bi…

1 ayda 15 kg aldıran diyet

Merhabalar, Kilo almak için faydalı ve kısa zamanda kilo aldıran bir diyete ihtiyacınız varsa bu diyet tam size göre... Daha önce kilo alma ile ilgili olarak genel uymanız gereken kurallardan bahsetmiştik. Bu kurallardan en önemlisi uzman kontrolü olmadan hiçbir diyet uygulamamanız gerektiğini anlamanızdır. Bunun için aşağıdaki uyarıyı dikkatli bir şekilde okumayı unutmayın.(Not: Bu diyet kan tahlilleri sonucunda sağlıklı olduğu doktor tarafından belirlenen bireyler içindir. Burada yazılanlar tamamen paylaşım amaçlıdır. Diyeti doktor kontrolü olmadan uygulamamanız gerekmektedir. Sitemizin hiçbir tıbbi sorumluluğu yoktur. ) Kilo almak için muhteşem bir günlük diyet (1 ayda 15 kg aldıran diyet) Sabah 7,30: Bir bardak su Saat 8,00: Kahvaltı: 3 yumurtayı çırpın, 1 tatlı kaşığı tereyağı ile omlet yapın. 3 dilim tam buğday ekmeği 1 çorba kaşığı keçiboynuzu pekmezi 2 kibrit kutusu kadar beyaz peynir ya da kaşar peyniri 15 adet yeşil ya da siyah zeytin 1 adet küçük domates 1 adet k…

Kaliteli beslenme